Zabawki muzyczne dla dzieci

Etykiety ostrzegawcze. Zwróć uwagę na zasady bezpiecznego użytkowania zabawek. Na przykład:

“Niezalecany dla dzieci poniżej 3 lat” – na zabawkach niebezpiecznych dla dzieci poniżej 3 lat;
“Uwaga! Używaj tylko pod bezpośrednim nadzorem dorosłych “- na zabawkach funkcjonalnych, które są niebezpieczne dla dzieci;
“Ostrożnie! Aby uniknąć plątania się dziecka zabawki muzyczne dla dzieci, usuń zabawkę, gdy dziecko zacznie podnosić się na rękach i kolanach! “- na zabawkach używanych w kołysce, łóżeczku dziecięcym lub wózku dziecięcym.

Motyw. Zabierz takie zabawki, które nie zaszkodzą psychice dziecka. Psycholodzy nie zalecają kupowania dzieci różnych potworów, mutantów itp.

Realizm. Specjaliści Rospotrebnadzor zalecają wybór zabawek, które wyglądają jak prawdziwe zwierzęta lub ludzi, aby dziecko mogło narysować analogię.

Dźwięk – nie powinien drażnić ucha i straszyć dziecka. Jeśli zabawka z muzyką, przed zakupem, słuchaj wszystkich melodii i upewnij się, że dziecko się nie boi. Ponadto należy zwrócić uwagę na głośność dźwięku lub możliwość jego regulacji.

Przy okazji, przy zakupie muzycznych zabawek zabawki muzyczne dla dzieci wiatrowych należy zwrócić uwagę na miejsca kontaktu z ustami dzieci – powinny one być wykonane z łatwych do dezynfekcji materiałów, które nie pochłaniają wilgoci.

Szczegóły. Stałe części zabawek wykonane z twardych materiałów, takich jak metale, drewno lub plastik, muszą być tak zainstalowane, aby dziecko nie mogło ich chwycić zębami. Jeżeli części są oddzielone od zabawki, nie powinny mieć ostrych krawędzi i końcówek.

Do czego kierujemy się wybierając zabawki dla Twojego dziecka? Niektórzy koncentrują się na konkretnym producencie, ktoś przyciąga lalki i samochody, o których marzył w swoim odległym dzieciństwie, inni starają się stworzyć środowisko dla dziecka, które przyczyniłoby się do rozwoju jego umiejętności. O bezpieczeństwie twojego prezentu, myślimy w najmniejszym stopniu. Rezultat takich niedyskrecji jest denerwujący – podbite oko, pęcherze na twarzy dziecka, czerwone plamki na szyi. A to nie jest najgorsza opcja zabawki muzyczne dla dzieci. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla dzieci, powiedział Jurij Michajłow, szef Departamentu Zabawek dla Przedsiębiorstw państwowych w Ukrmetrtest Standard.