Zabawki artystyczne dla dzieci

W sklepie i w domu

Przede wszystkim eksperci “Ukrmetrteststandard” ostrzegają przed kupowaniem zabawek na naturalnych rynkach. W końcu istnieje największe prawdopodobieństwo zdobycia niebezpiecznej zabawki.

Musisz także unikać importowanych zabawek (zwłaszcza chińskich). W końcu domowe zabawki są trudną ścieżką dla kupujących. Tak więc, zanim trafisz do sklepu, próbka autora jest rozpatrywana przez psychologów i nauczycieli zabawki artystyczne dla dzieci z Międzyresortowej Sztuki i Rady Technicznej ds. Zabawki pod Ministerstwem Edukacji Ukrainy.

Następnie producent musi uzyskać pozwolenie od Ministerstwa Zdrowia (zakończenie państwowego badania sanitarno-epidemiologicznego), przeprowadzić testy w akredytowanym laboratorium, sporządzić deklarację zgodności.

Zabawki muszą spełniać wymagania przepisów technicznych dotyczących bezpieczeństwa zabawek, zgodnie z którymi producenci i dostawcy są zobowiązani do oferowania i dostarczania tylko takich zabawek, które są bezpieczne dla życia i zdrowia dzieci, jeśli są używane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Wraz z Regulaminem Technicznym znajduje się lista krajowych norm bezpieczeństwa zabawek, zharmonizowanych z europejskimi, których dobrowolne stosowanie może być postrzegane jako dowód zgodności zabawek z wymaganiami przepisów.

Prawodawstwo, jak widzisz, jest dość poważne zabawki artystyczne dla dzieci. Niestety nie jest to obserwowane przez sprzedawców tych zabawek, które można zobaczyć na rynku lub w przejściach podziemnych. Dlatego rodzice i dziadkowie, zanim sięgną po portfel, pomyślcie, czy twój zakup przyniesie radość Twojemu dziecku.