Kiedy idziesz na podwórko lub nawiązujesz kontakt z dzieckiem

Czule nazwy

Gra rozgrywana jest kolektywnie, na przykład dziecko, mama, babcia, tata i brat. Lub w kręgu rówieśników. Stajemy się w kręgu i rzucamy piłkę w koło do siebie. Ten, kto rzuca piłkę, powinien czule przywołać tego, któremu przekazano piłkę.
3. Dobre u ludzi

Kiedy idziesz na podwórko lub nawiązujesz kontakt z dzieckiem, spróbuj znaleźć dobre rzeczy w ludziach i otaczających je rzeczach. Na przykład: “Ciotka ma piękną fryzurę na przystanku”, “Dziadek ma dobre oczy” itp. Rozwija pozytywne myślenie i postrzeganie świata, nawet u dorosłych, spróbuj!
4. Wyrzuć gniew

Przygotuj torbę na złe uczynki. Wytnij czarne chmury z kartonu i poproś dziecko, aby uczciwie pamiętało, co zrobił źle w ciągu dnia. Wyjaśnij, że nie będziesz go karcił, że wszyscy ludzie się mylą. Zgódź się, aby umieścić gniew w torbie, wyrzucić wszystkie złe rzeczy i próbować zmniejszyć liczbę chmur każdego dnia.
5. Piramida miłości

Zbuduj piramidę – z kostek, poduszek, ciasteczek. Najważniejsze jest to, że kiedy kładziesz każdą “cegiełkę”, pamiętaj o czymś, co lubisz, lubisz: czekoladę, ulubioną zabawkę, rysunek itp. Umieść “klocki” razem z dzieckiem.

Jeśli masz opcje gier, które możesz dodać do tej listy – udostępnij komentarze.

Międzynarodowy przemysł gier rozwija się dynamicznie. Najprostsze lalki i samochody były dostępne dla dziadków, a dziś nawet najbardziej wymagające dziecko dostanie to, czego chce. Wystarczająco, aby skontaktować się ze specjalistycznym sklepem. Psychologowie zwracają uwagę rodziców na potrzebę dialogu z dzieckiem. Tylko w tym przypadku można wybrać równie pouczające i interesujące dla mniejszej zabawki. Łącz wszystko w jednym, pomoże wszystkim rodzajom projektantów. W tym samym czasie nie warto brać pierwszego, który przyciąga wzrok