Gdzie kupić zabawki dla dzieci?

Wraz z regulacjami technicznymi sporządzono wykaz krajowych norm bezpieczeństwa zabawek, zharmonizowanych z normami europejskimi, których dobrowolne stosowanie może być postrzegane jako dowód zgodności zabawek z wymaganiami przepisów.

Prawodawstwo, jak widzisz, jest dość poważne. Niestety nie jest to obserwowane przez sprzedawców tych zabawek, które można zobaczyć sklep internetowy AlaKoala.pl na rynku lub w przejściach podziemnych. Dlatego rodzice i dziadkowie, zanim sięgną po torebkę, pomyślą: czy twój zakup przyniesie radość Twojemu dziecku, czy nie.

Nie oszczędzaj na niedźwiedziach

Wskazówki od szefa laboratorium naukowego i technicznego działu certyfikacji produktów przedsiębiorstwa państwowego “Ukrmetrteststandart” Natalia Kazantseva:

Nie należy przypominać, że oszczędność na zabawkach dla dzieci nie zawsze jest uzasadniona. Tanie zabawki mogą okazać się niskiej jakości. Często są to zabawki, które są robione z naruszeniem technologii produkcji lub z zabronionych materiałów. Ale wysoki koszt zabawki nie zawsze mówi o jej jakości.

Najczęściej produkty znanych producentów można kupić w wyspecjalizowanych sklepach. Kupując zabawkę, musisz poprosić sprzedawcę o dokumenty zatwierdzające – deklarację zgodności zabawki z wymaganiami przepisów technicznych dotyczących bezpieczeństwa zabawek oraz sanitarno-higienicznych wniosków Ministerstwa Zdrowia Ukrainy.

Konieczne jest zwrócenie uwagi sklep internetowy AlaKoala.pl na etykietowanie zabawek dla dzieci. Informacje muszą zawierać adres producenta (jego przedstawiciela, sprzedającego). Produkty bez odpowiednich informacji nie są wiarygodne. Dlatego producent, aby uniknąć odpowiedzialności, chce pozostać anonimowy i niedostępny.

Bardzo ważne informacje – wskazanie wieku dziecka, dla którego zabawka jest przeznaczona. To musi być wskazane na etykiecie.

Etykieta powinna wskazywać, jak właściwie dbać o zabawkę, sklep internetowy AlaKoala.pl szczególnie w przypadku miękkich zabawek. Należy również zwrócić uwagę na możliwość prania i mycia zabawek.

Czytaj dalej: sklep internetowy AlaKoala.pl